Bu yıl Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Sempozyumu Türkiye (EEBST) 8-10 Temmuz 2020 tarihlerinde Koç Üniversitesi’nde gerçekleşecek. EEBST, her yıl Türkiye Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Derneği tarafından düzenlenen bir dizi sempozyumdur. Sempozyumun dili İngilizcedir ve çeşitli uluslararası öğretim üyeleri ve Avrupa, Orta Doğu, Batı Asya ve Kuzey Amerika’dan gelen öğrenciler tarafından katılımcı bulmaktadır. Sempozyum aynı zamanda uluslararası işbirliklerini teşvik etmeyi amaçlar.

Bu yılın açılış konuşmacıları Magnus Nordorg (Gregor Mendel Moleküler Bitki Biyolojisi Enstitüsü, Avusturya), Martin Lysak (CEITEC, Masaryk Üniversitesi, Çek Cumhuriyeti), Sarah Knowles (Zooloji Bölümü, Oxford Üniversitesi, İngiltere), Hanna Kokko (Evrimsel Biyoloji ve Çevre Bilimleri Ensitütüsü, Zürih Üniversitesi, İsviçre), Matthew Hayward (Çevre ve Yaşam Bilimleri Bölümü, Newcastle Üniversitesi, Avustralya) ve Andrea Migliano (Antropoloji Bölümü, University of College London, İngiltere).

Ekoloji ve Evrimsel Biyolojinin tüm alanlarında sözlü ve poster sunumları yapılan bu sempozyuma erken kayıt ve özet bildirimler için son tarih 30 Nisan 2020. Daha fazla bilgiye https://eebst.org/registration/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sizi İstanbul’da görmek için sabırsızlanıyoruz!

Web sitesi: http://eebst.org

E-posta: info@eebst.org

Twitter: eebstsymposium