2021 Öğrenci Başarı Ödülleri sahiplerini buldu!

Bu sene zoom üzerinden gerçekleştirilen Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Sempozyumunun son gününde EkoEvo Öğrenci Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.

En iyi Yüksel Lisans Tez Ödülü Termal Kaynak Mikrobiyomunun Çevresel DNA Metabarkodlama ile Belirlenmesi başlıklı tezi ile Ankara Üniversitesi’nde  doktora eğitimine devam etmekte olan Işılay Çelik‘in oldu!

 

En iyi uluslararası yayın ödülü “Distinguishing Between Recent Balanccing Selection and Incomplete Sweep Using Deep Neural Networks” başlıklı makalesi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan Ulaş Işıldak ’ın oldu!

 

Son olarak bu sene verilmeyen doktora tez ödülü yerine Öğrenci Başarı Ödülleri Çalışma Grubu tarafından kararlaştırılan Mansiyon ödülü, başarılı ve ilginç bulunan “Effects of microplastics and mercury on manila clam Ruditapes philippinarum: Feeding rate, immunomodulation, histopathology and oxidative stress” başlıklı makalesi ile Koç Üniversitesi’inde eğitimine devam eden Ercan Sıkdokur‘un oldu.

Üyelerimizi tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz!

EkoEvo Öğrenci Başarı Ödülleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://www.ekoevo.org/hakkimizda/oduller/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!