Üyelikle İlgili Bilgiler

Kimler üye olabilir?

Evrimsel biyoloji ve ekoloji alanlarında araştırma yapan veya yapmış olan bilim insanları, bu alanlarda çalışan veya çalışmayı planlayan öğrenciler, ayrıca bu bilim dallarının ilerlemesi ile doğrudan ilgili kişiler, kurumlar ve kuruluşlar dernek üyesi olabilir.

Üyeler yıllık aidat ödemek ve dernek faaliyetlerine katılmakla sorumludur.

 

 

Üyeliğin getirileri nelerdir?

Üye araştırmacılar, diğer dernek üyeleriyle işbirliği imkanlarını genişletme, ortak forumlarda görüş alışverişinde bulunma ve tartışma, ayrıca derneğin yürüttüğü bilimsel ve eğitim amaçlı faaliyetleri destekleme olanağı bulur.

Üye öğrenciler, sempozyum veya yaz okulu gibi dernek faaliyetlerine indirimli veya ücretsiz katılma, ayrıca derneğin sağlayabileceği desteklerden faydalanma olanağı bulur.

 

 

Üyelik başvurusu nasıl yapılır?

Üyelik başvurusu için iki belge gereklidir:

  1. Buradan indirilecek üyelik formu,
  2. Adayın neden Dernek üyesi olmak istediğini ve bilimsel çalışmalarını özetlediği en fazla bir sayfalık niyet mektubu.

Referanslar hakkında önemli not: Başvuru sahibi, başvurusuna referans olacak Dernek üyesi iki kişi tanımıyorsa, bu alanlarda çalışan iki araştırmacıdan referans alabilir.

Başvuranların belgelerini “uye[at]ekoevo.org” adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvuru sahiplerine bir hafta içinde başvurunun alındığına dair geri dönüş yapılacaktır. Bir hafta içinde yanıt almayan başvuru sahipleri “ekoevo.org[at]gmail.com” adresine yazarak başvurularını sorgulayabilirler.

Başvurular e-posta yoluyla 1 ay içinde cevaplanacaktır. Bu süre içinde Dernek yönetimi tarafından referanslar kontrol edilir ve adaya olumlu veya olumsuz cevap verilir. Resmi Dernek üyeliğinin tamamlanması için, onay alan yeni üyelerin:

1– Yıllık üyelik aidatlarını Dernek banka hesabına yatırmaları ve ilgili dekontun pdf’ini veya taranmış halini “uye[at]ekoevo.org” adresine göndermeleri;

2– Kendilerine gönderilecek elektronik bilgi formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Bu adımların ardından yeni üyeler Dernek üye defterine kaydedilir ve iletişim listesine eklenir.

Aidat

Üyelik aidatı, Dernekler Kanunu gereği tüm bireysel üyeler için sabittir. Yıllık 375 TL (öğrenciler için 50 TL) olarak belirlenmiştir.

Havale yoluyla ödeme:

Hesap sahibi: Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Derneği

Şube: Is Bankasi Ankara Mesrutiyet Subesi

Swift: ISBKTRISXXX

TRY IBAN: TR220006400000142131067544
EUR IBAN: TR810006400000242130915448
USD IBAN: TR710006400000242130915434

Çevrimiçi Ödeme:

Derneğimiz çevrimiçi aidat ödemeleri için Fonzip ile çalışmaktadır. Aidatınızı ödemek için https://fonzip.com/ekoevo/aidat bağlantısını tıklayın.