2022 Öğrenci Başarı Ödülleri sahiplerini buldu!

Bu sene gerçekleştirilen Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji Sempozyumunun son gününde EkoEvo Öğrenci Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.

En iyi Yüksel Lisans Tez Ödülü Genome-wide Discovery of Structural Variants and Their Potential Role in DMI-Propiconazole Resistance in Monilinia Species başlıklı tezi ile Vienna Graduate School of Population Genetics’de  doktora eğitimine devam etmekte olan Muhammed Raşit Durak‘ın oldu!

 

En İyi Doktora Tez Ödülü “Variability of the flammability of plants in Turkish red pine (Pinus brutia Ten.) forests at population, species and community levels, and the relationship of this variability with the fire regime.” başlıklı tezi ile Kastamonu  Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı olarak devam etmekte olan Nursema Aktepe’in oldu!

 

En İyi Uluslararası Yayın Ödülü “Revealing the Microbiome of Four Different Thermal Springs in Turkey with Environmental DNA Metabarcoding” başlıklı makalesi ile Ankara Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmekte olan Işılay Çelik ’in oldu!